Кафедра комп’ютерної радіоінженерії та систем технічного захисту інформації

Мова:

Освітня програма F5 СТЗІА магістри 2025

Опис освітньої програми «Системи технічного захисту інформації автоматизація її обробки» за спеціальністю «Кібербезпека та захист інформації»

В рамках освітньої програми «Системи технічного захисту інформації автоматизація її обробки» за спеціальністю «Кібербезпека та захист інформації» студентів готують:

 – розв’язувати складні задачі і проблеми у галузі кібербезпеки та у сфері проведення спеціальних досліджень з виявлення технічних каналів витоку інформації, а також запобігання витоку, блокування та порушення цілісності інформації шляхом розробки, впровадження та супроводу комплексів технічного захисту інформації у складі комплексної системи захисту на об’єктах інформаційної діяльності.

– проводити всебічний аналіз ефективності заходів з кібербезпеки та систем технічного захисту інформації, розробляти методи та засоби підвищення їх ефективності.

Мета освітньої програми полягає в оволодінні студентами знаннями, вміннями та навичками щодо впровадження та застосування технологій кібербезпеки та технічного захисту інформації; набуття компетентностей у використанні методів дослідження та проектування систем й комплексів забезпечення кібербезпеки та технічного захисту інформації.

Основні вміння і компетенції, якими буде володіти магістр за освітньої програми «Системи технічного захисту інформації автоматизація її обробки»:

  1. Вміння обґрунтовано застосовувати, інтегрувати, розробляти та удосконалювати сучасні інформаційні технології, фізичні та математичні моделі, а також технології створення та використання прикладного і спеціалізованого програмного забезпечення для вирішення професійних задач у сфері інформаційної безпеки та/або кібербезпеки.
  2. Вміння розробляти, впроваджувати та аналізувати нормативні документи, положення, інструкції й вимоги технічного та організаційного спрямування, а також інтегрувати, аналізувати і використовувати кращі світові практики, стандарти у професійній діяльності в сфері інформаційної безпеки та/або кібербезпеки.
  3. Вміння досліджувати, розробляти і супроводжувати методи та засоби інформаційної безпеки та/або кібербезпеки на об’єктах інформаційної діяльності та критичної інфраструктури.
  4. Вміння аналізувати, розробляти і супроводжувати систему управління інформаційною безпекою та/або кібербезпекою організації, формувати стратегію і політики інформаційної безпеки з урахуванням вітчизняних і міжнародних стандартів та вимог.
  5. Вміння до дослідження, системного аналізу та забезпечення безперервності бізнес/операційних процесів з метою визначення вразливостей інформаційних систем та ресурсів, аналізу ризиків та визначення оцінки їх впливу у відповідності до встановленої стратегії і політики інформаційної безпеки та/або кібербезпеки організації.
  6. Вміння аналізувати, контролювати та забезпечувати систему управління доступом до інформаційних ресурсів згідно встановленої стратегії і політики інформаційної безпеки та/або кібербезпеки організації.
  7. Здатність досліджувати, розробляти та впроваджувати методи і заходи протидії кіберінцидентам, здійснювати процедури управління, контролю та розслідування, а також надавати рекомендації щодо попередження та аналізу кіберінцидентів в цілому.
  8. Здатність досліджувати, розробляти, впроваджувати та супроводжувати методи і засоби криптографічного та технічного захисту інформації на об’єктах інформаційної діяльності та критичної інфраструктури, в інформаційних системах, а також здатність оцінювати ефективність їх використання, згідно встановленої стратегії і політики інформаційної безпеки та/або кібербезпеки організації.
  9. Здатність аналізувати, розробляти і супроводжувати систему аудиту та моніторингу ефективності функціонування інформаційних систем і технологій, бізнес/операційних процесів в галузі інформаційної безпеки та/або кібербезпеки організації в цілому.
  10. Здатність провадити науково-педагогічну діяльність, планувати навчання, контролювати і супроводжувати роботу з персоналом, а також приймати ефективні рішення з питань інформаційної безпеки та/або кібербезпеки.
  11.  Здатність виявляти та локалізувати джерела небезпечних сигналів в умовах обмеженості апріорних даних щодо їх фізичної природи і характеристик на фоні сильних завадових сигналів
  12. Здатність проводити комплексний аналіз ефективності технічних засобів, пристроїв та систем захисту інформації, розробляти методи підвищення їх ефективності.

Випускник за освітньою програмою «Системи технічного захисту інформації автоматизація її обробки» може працювати на наступних посадах:

(відповідно до Державного класифікатору професій ДК 003:2010 зі Зміною №10, що відповідають класифікаційним угрупованням: 2139.2)

– аналітик систем захисту інформації та оцінки вразливостей;

– професіонал із організації інформаційної безпеки;

– професіонал із організації захисту інформації з обмеженим доступом;

– викладач університетів та закладів вищої освіти.

– фахівець з питань безпеки (інформаційно-комунікаційні технології)

– фахівець з підтримки інфраструктури кіберзахисту

– фахівець з реагування на інциденти кібербезпеки

– фахівець з тестування систем захисту інформації

– фахівець з технічного захисту інформації

– фахівець сфери захисту інформації